Obchody Dnia Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Ostrołęce

W najbliższy poniedziałek, 11 lipca w naszym mieście odbędą się obchody Dnia Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej, których organizatorem jest stowarzyszenie Narodowa Ostrołęka. Poniżej zamieszczamy oświadczenie organizatora:

Drodzy Ostrołęczanie!

Zapraszamy do udziału w Ostrołęckich Obchodach Dnia Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Przyjdźcie i uczcijcie pamięć niewinnych ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Dnia 11 lipca 1943 roku, oddziały UPA dokonały jednoczesnego napadu na 99 polskich miejscowości na ziemiach wschodnich RP. Wymordowano wówczas większość mieszkańców, zaś szczególna brutalność i okrucieństwo z jakim dokonywano zbrodni na Polakach, sprawiły, iż do naszej historii wydarzenie to – i następujące po nim dalsze akty bestialskich mordów na ludności cywilnej – otrzymało miano Rzezi Wołyńskiej. Nie możemy zapomnieć o tej, jednej z największych zbrodni na naszym narodzie w dziejach.

Harmonogram uroczystości:
• 11 lipca 2016 r. godz. 18:00 Msza Święta za ofiary Rzezi Wołyńskiej w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce
• 11 lipca 2016 r. godz:19:00 spotkanie przy pomniku Ofiar Komunistycznego Terroru na skwerze im. L. Kaczyńskiego

Serdecznie zapraszamy!